AC-Zymes - Natura Zdrowie Apteka - Naturalne suplementy diety

od 100 PLN
Przejdź do treści
Oferta > Katalog > Calivita
Ac Zymes
Na trawienie
- suplement diety
100 kapsułek

Zawarte w AC-Zymes żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus łagodzą objawy alergii, biegunek oraz chorób skóry.
94.00 zł
Dodaj

Skład:
1 kapsułka zawiera:
Żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus...2 miliardy

AC-Zymes - suplement diety
  
Opis:
Kapsułki zawierające żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus, niezbędne do ochrony dobroczynnych bakterii jelitowych, jak również zmniejszające ryzyko powstania toksyn w jelitach.

Wskazania:
AC-Zymes:
- niezastąpiony w alergiach,
- przy leczeniu biegunki,
- zalecany w kuracjach antybiotykowych,
- przy chorobach skóry,
- oczyszcza jelita, stosowany przy zaparciach,
- likwiduje nieprzyjemny zapach z ust,
- zapobiega grzybicom, niszczy niektóre zarazki,
- wspomaga prawidłowe trawienie, łagodzi bóle brzucha.

Prawie 90 lat temu laureat nagrody Nobla, Ilia J. Miecznikow zauważył, że w niektórych częściach południowej Europy ludzie żyją dużo dłużej niż gdzie indziej. Przeprowadziwszy badania stwierdził, że pożywienie tamtejsze zawiera duża ilość zsiadłego mleka, w którym znajduje się pewna bakteria. A ponieważ mieszkańcy tych okolic regularnie spożywali zsiadłe mleko, w ich układzie trawiennym bakteria ta była stale obecna.

Mieczników nazwał ją Lactobacillus bulgaricus, skuteczniejszą jednak od niej okazała się bakterio Lactobacillus acidophilus, co znalazło potwierdzenie w wielu badaniach. W układzie trawiennym potrafi ona przeżyć 10 dni lub nawet więcej. Jest to ważne, ponieważ pożyteczne bakterie jelita giną w ciągu pięciu dni, jeśli brak tam kwasu mlekowego lub laktozy otrzymywanych dzięki działaniu np. bakterii Acidophilus.

Lactobacillus acidophilus: wytwarza niekorzystne środowisko dla rozmaitych zarazków chorobotwórczych, na przykład mikrokokków, clostrindium, rożnych bakterii coli oraz grzybów; wspomaga produkcję w organizmie słabego antybiotyku (colistynu) w związku z czym leczenie antybiotykami może okazać się niepotrzebne; obniża poziom cholesterolu; pomaga w przetwarzaniu białka mlekowego, aminokwasów, tłuszczów i laktozy; odgrywa rolę w syntezie istotnych dla organizmu witamin B; likwiduje niemiły zapach z ust, który jest powodowany procesem rozkładu pokarmu; regularnie stosowany utrzymuje w czystości jelita; wspomaga leczenie trądziku i innych dolegliwości skórnych.

Powszechnie wiadomo, że antybiotyki zażywane doustnie niszczą pożyteczną florę jelit i powodują rozmnażanie się grzybów Candida albicans, co prowadzić może do biegunek, zaparć lub innych zaburzeń ze strony układu pokarmowego. Grzybica wynikająca ze stosowanych kuracji antybiotykowych może pojawiać się w płucach, w jamie ustnej, na rękach, nogach, palcach, pod paznokciami bądź w pochwie. W ostatnich latach w Polsce grzybica skóry jako skutek uboczny stosowanych zbyt często kuracji antybiotykowych, stała się chorobą nagminną. Doszło do tego, że większa część ludności żyjącej w mieście, w tym 60-80% uczniów szkół średnich, cierpi na grzybicę. Tę chorobę można wyleczyć w ciągu paru tygodni, stosując bakterie Acidophilus.

Nauka nie zna żadnej odmiany tej bakterii, która byłaby szkodliwa dla ludzkiego organizmu.

Postać:
kapsułki

Dawkowanie i sposób użycia:
1 kapsułka dziennie lub wg zaleceń.

UWAGA!
W razie biegunki wystarczy zażywać Acidophilus przez 5-6 dni, aby przywrócić normalny stan flory bakteryjnej jelit. Podczas leczenia poważnego zakażenia grzybiczego (problemy dermatologiczne lub ginekologiczne), a także po leczeniu, należy zażywać Acidophilus w dawce i okresie zaleconym przez lekarza. W leczeniu grzybic może jeszcze pomóc czosnek i arginina.

Słowa kluczowe: AC-Zymes, alergia, biegunka, antybiotykoterapia, trawienie, skóra, trądzik

Produkty wspierające procesy trawienia

Suplementy Calivita - Ac-Zymes, Nopalin, Paraprotex, Pure Yuca, Rhodiolin, Xantho Plus
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - APTEKA1
Wróć do spisu treści